פרופ' איתמר רבינוביץ' הוא פרופסור אמריטוס להיסטוריה של המזרח התיכון באוניברסיטת תל אביב. הוא שימש בעבר כשגריר ישראל בארצות הברית, כיו"ר צוות המשא ומתן לשלום עם סוריה, וכנשיא אוניברסיטת תל אביב (2007-1999). פרופ' רבינוביץ' הוא סגן יו"ר המכון ללימודי ביטחון לאומי (INSS), מכון חיצוני של אוניברסיטת תל אביב, חוקר בכיר במרכז משה דיין ללימודי המזרח התיכון ואפריקה באוניברסיטת תל אביב, ועורך שותף מייסד של Bustan, כתב העת של מרכז דיין. הוא מכהן כנשיא קרן דן דוד וכעמית מחקר בכיר במרכז ללימודי המזרח התיכון במכון Brookings בוושינגטון.

Read More...
Waging Peace

חבלי שלום הוא חיבור ייחודי על יחסי ישראל-ערב. הספר כורך סקירה וניתוח של התפתחות הסכסוך בין ישראל וארצות ערב מאז 1948 עד ימינו, לרבות תהליך השלום שהחל ב-1973, יחד עם ניתוח הסוגיות הנמצאות היום במרכז הוויכוח הפוליטי בישראל. הוא מציע הן סקירה כרונולוגית הן ניתוח אופקי של נושאי מפתח. בכתיבת ספר זה משלב איתמר רבינוביץ את הפרספקטיבה של חוקר אקדמי עם ניסיון מעשי של דיפלומט, שנטל חלק חשוב בתהליך השלום של שנות התשעים.

...קרא עוד  
סקירה רביעית

איתמר רבינוביץ' סוקר את ספרו של פיטר רודמן - Presidential Command: Power, Leadership, and the Making of Foreign Policy from Richard Nixon to George W. Bush.

...קרא עוד  
סקירה שלישית

פרופסור רבינוביץ' סוקר את פועלו של ססיל חוראני, אינטלקטואל ערבי שהחזיק בעמדות בלתי שיגרתיות בסכסוך הערבי-ישראלי

...קרא עוד  
חדשה רביעית

פרופסור רבינוביץ' השתתף בדיבייט של ה-Intelligence Squared באוניברסיטת ניו-יורק תחת הכותרת: האם ארצות הברית צריכה לסגת ממערכת היחסים המיוחדת שלה עם ישראל?

...קרא עוד  
חדשה שלישית

פרופסור רבינוביץ' השתתף בועידה שיזם המכון הפולני לעניינים בינלאומיים תחת הכותרת: "בטחון במזרח-התיכון" ונשא הרצאה במסגרת הפנל "הקונפליקט הערבי-ישראלי".